Kompleksowe przetwórstwo tworzyw sztucznych

Firma DIPOL PlasticTechnology oferuje kompleksowe usługi w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych. Projektujemy wyroby, wykonujemy formy wtryskowe do ich produkcji, przeprowadzamy próby i testy w warunkach laboratoryjnych, wykańczamy, zdobimy i konfekcjonujemy gotowe wyroby. Nie boimy się spełniać nawet najbardziej wyszukanych pomysłów i oczekiwań naszych klientów, po to aby wspólnie tworzyć nową, lepszą rzeczywistość.


1 Projektowanie

Powodzenie projektu zależy od wielu detali. Kompleksowo zadbamy o projekt wyrobu i oprzyrządowania do jego wykonania oraz zaplanujemy optymalny proces wytwarzania. Zapewniamy kompleksową obsługę na wszystkich etapach projektowania, obejmujących:

 • modelowanie i wizualizację 3D,
 • prototypowanie,
 • opracowanie dokumentacji technicznej,
 • projektowanie i wykonanie form wtryskowych.

Pracujemy z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi projektowania CAD 3D.

2 Opracowanie technologii

Posiadamy wtryskarki o sile zwarcia od 60 do 1100 T. Nasz park maszynowy oparty jest na najnowszych osiągnięciach technologicznych. Wszystkie wtryskarki wyposażone są w sterowanie mikroprocesorowe oraz możliwość operowania rdzeniami hydraulicznymi jak i pneumatycznymi. Wychodząc naprzeciw najwyższym wymaganiom nasze maszyny posiadają regulatory temperatur form, gorących kanałów oraz manipulatory działające w trzech osiach.

Do najczęściej przetwarzanych termoplastów należą PA, PC, PS, ABS, SAN, PP, PBT, w tym tworzywa wzmocnione włóknem szklanym do 50%.

3 Próby i testy laboratoryjne

Oferujemy pełne zaangażowanie na etapie wdrożenia projektów. Jesteśmy dyspozycyjni dla naszych klientów i służymy zdobytym doświadczeniem, aby proces produkcji przebiegał w optymalny sposób. Nasi inżynierowie i specjaliści oferują wsparcie w zakresie:

 • doboru materiału,
 • analizy poprawności płynięcia materiału,
 • sprawdzenia wypraski pod kątem jakościowym,
 • dostosowania do założeń techniczno-konstrukcyjnych,
 • testowania funkcji wyrobu,
 • zlecania badań laboratoryjnych,
 • optymalizacji cyklu produkcyjnego.

Przeprowadzamy próby produkcyjne z wykorzystaniem oprzyrządowania powierzonego przez klienta.

4 Wykończenie, montaż i logistyka

Naszym zleceniodawcom oferujemy wsparcie dotyczące dostosowania finalnych produków do wymagań rynku i potrzeb ostatecznych klientów. Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie pomagamy w optmalizacji procesów logistycznych i dystrybucyjnych oraz dopracowaniu szczegółów wpływających na jakość finalnych produktów.

Oprócz produkcji detali z tworzyw termoplastycznych oferujemy usługi w zakresie:

 • konfekcjonowania wyprodukowanych detali,
 • montażu w zespoły lub podzespoły gotowych wyrobów,
 • pełną logistykę (D2D, Exworks, Składy konsygnacyjne, JIT).

Laboratorium pomiarowe Dipol Rzeszów

Spełniamy rygorystyczne normy

Oferowane produkty spełniają wymagania norm jakości produkcji w wielu branżach przemysłu. Dzięki temu, wykonane przez nas detale wykorzystywane są przez firmy znane na całym świecie z wysokiej jakości swoich produktów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi przykładowymi realizacjami.

Dołącz do nas! Sprawdź, kogo aktualnie szukamy do naszej fabryki.

DIPOL PLASTIC TECHNOLOGY SP. Z O.O. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt.: "Przygotowanie do wdrożenia modelu biznesowego związanego z internacjonalizacją działalność firmy DIPOL PLASTIC TECHNOLOGY SP. Z O.O." w ramach Program Operacyjny Polska Wschodnia 2014-2020, Działanie 1.2 Internacjolizacja MŚP. Numer umowy: POPW.01.02.00-18-0058/17-00 z dnia 11.12.2017 r. Szczegółowy opis projektu » Zamknij
Język / Language / Sprache:
 1. PL
 2. EN
 3. DE
 4. ES